20230612 114802 HDR2 min scaled – Rudy Opactwo

Piętnasty międzynarodowy kiermasz dobroczynny

Stare Opactwo w Rudach 2022

W niedzielę, 4 grudnia 2022r., na Arenie COS Torwar w Warszawie odbędzie się 15. edycja Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego organizowanego przez SHOM (Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych) w Warszawie. Celem akcji jest zbiórka funduszy na rzecz organizacji wspierających osoby najbardziej potrzebujące. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła pierwsza dama RP, Agata Kornhauser-Duda.

Od 2008 roku Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny jest najważniejszą coroczną akcją charytatywną organizowaną przez Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznej SHOM w Warszawie, które zbiera fundusze na pomoc osobom najbardziej potrzebującym, objętych opieką różnych organizacji działających w Polsce. Udział w 15. edycji kiermaszu weźmie ponad 50 ambasad. W tym roku SHOM zdecydował się przeznaczyć dużą część zebranych środków na wsparcie Ukrainy. Zebrane pieniądze zasilą także 20 organizacji charytatywnych działających w Polsce.


„Naszym wspólnym celem jest dzielenie się naszą kulturą, naszymi specjalnościami i naszym rękodziełem na rzecz pomocy w finansowaniu społecznych i humanitarnych projektów Międzynarodowego Kiermaszu. Liczne stoiska różnych narodowości podkreślają ich kulturę pochodzenia. Tradycyjne występy muzyczne i taneczne są także zaplanowane przez cały dzień, a zbiórka pieniędzy odbywa się w ciepłej atmosferze wielokulturowości i pozwala promować harmonię i braterstwo między narodami. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia kiermaszu, delektowania się wyśmienitymi potrawami z całego świata i oryginalnymi prezentami oraz radowania się tą ciepłą świąteczną atmosferą” – mówi Nadine Schmit-Konsbruck, przewodnicząca SHOM, małżonka ambasadora Luksemburga.


W roku 2021 dzięki honorowemu patronatowi pierwszej damy RP Agaty Kornhauser-Dudy wielkiemu zaangażowaniu i darowiznom ambasad, a także hojności sponsorów i ogromnemu wsparciu wolontariuszy, SHOM zebrał fundusze, które zostały przekazane 25 organizacjom charytatywnym. W wydarzeniu wzięło udział ok. 4000 osób.

logo CRIS – Rudy Opactwo
logo OWES – Rudy Opactwo
stopka ue efs – Rudy Opactwo
logo CRIS – Rudy Opactwo
stopka ue efs – Rudy Opactwo
logo OWES – Rudy Opactwo