20230612 114802 HDR2 min scaled – Rudy Opactwo

60. Urodziny ks. dziekana Jana Rośka

Wszystkiego najlepszego Księże Janie!

Dziś obchodzimy wyjątkową rocznicę – 60. urodziny czcigodnego księdza dziekana Jana Rośka. Z tej okazji warto przypomnieć o jego niezwykłym wkładzie w odbudowę i modernizację Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach, którego od lat jest duszą i sercem.

Dwadzieścia sześć lat temu, gdy objął funkcję dyrektora Ośrodka Formacyjno-Edukacyjnego w Rudach, zespół klasztorno-pałacowy był w opłakanym stanie. W miejscu, gdzie dziś wznosi się odrestaurowany kompleks, znajdowały się jedynie ruiny. Stanowiło to poważne wyzwanie, które postanowił podjąć z ogromną determinacją i zaangażowaniem.

Z pomocą zaangażowanych osób, rozpoczął trudny proces odbudowy. Z każdym dniem, krok po kroku, historyczne miejsce odzyskiwało swoją dawną świetność. Ostatni etap prac przyniósł zupełnie nowy wygląd kompleksu, który stał się atrakcją zarówno dla turystów, jak i pielgrzymów. Piękny park wokół obiektu stał się miejscem odpoczynku i rekreacji, przyciągającym ludzi z różnych zakątków.

Odbudowa zespołu klasztorno-pałacowego to jednak nie tylko remonty i naprawy. To także tworzenie przestrzeni dla duchowego wzrostu, edukacji i wspólnoty. Obecnie Ks. Jan Rosiek wraz całą Fundacją „Stare Opactwo w Rudach” dbają nieustannie o to, by miejsce to żyło i służyło kolejnym pokoleniom.

Z okazji 60. urodzin życzymy Księdzu Janowi Rośkowi zdrowia, siły i nieustającej radości z kapłańskiej posługi. Niech jego działania nadal przynoszą dumę i radość wszystkim, którym służy, a odnowione mury klasztoru będą świadectwem jego nieocenionego wkładu w dziedzictwo kulturowe i duchowe.

Wszystkiego najlepszego, Księże Janie, i sto lat!

Pracownicy Fundacji „Stare Opactwo w Rudach”

Dziś, o godz. 17:30 – Msza św. w kościele Parafialnym: Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, Boże bł., zdrowie dla ks. Dziekana Jana ROŚKA z ok. 60 rocz. ur.

logo CRIS – Rudy Opactwo
logo OWES – Rudy Opactwo
stopka ue efs – Rudy Opactwo
logo CRIS – Rudy Opactwo
stopka ue efs – Rudy Opactwo
logo OWES – Rudy Opactwo