facebook
POCYSTERSKI ZESPÓŁ KLASZTORNO-PAŁACOWY W RUDACH
OŚRODEK FORMACYJNO-EDUKACYJNY DIECEZJI GLIWICKIEJ
Polski
English
Deutsch
Française
český
       

Wystawy

wystawa poplenerowa Leszczyńskiej Sekcji Plastyków MOK Leszno

W dniach 16-22 lipca br. na terenie Starego Opactwa odbywa się plener malarski Leszczyńskiej Sekcji Plastyków MOK – Leszno. Wystawę prac można było zobaczyć przed dziedzińcem Starego Opactwa 21 lipca br.
Sekcja Leszczyńskich Plastyków powstała w 1973 roku. Zaczątek naszej sekcji stanowiła grupa kilkunastu wiernych swej pasji twórczej członków. Początkowo grupa działała przy Powiatowym Domu Kultury w Lesznie, już w czerwcu odbył się I-wszy plener w Rydzynie.

Od 1981 roku sekcja działa przy Miejskim Domu Kultury w Lesznie. Wieloletnim instruktorem sekcji był Zbigniew Łukowiak, po nim Maria Kuśnierek-Świtała, a od marca tego roku Hanna Kuberkiewicz. W całym okresie działalności sekcji odbyło się ponad 130 plenerów w różnych zakątkach naszego kraju. Każdy plener dla uczestnika jest najbardziej oczekiwanym wyjazdem w roku. Malowanie w plenerze jest uwieńczeniem całorocznej pracy w klubie.

Obecny plener ,,LETNI PLENER MALARSKI - RUDY 2012” tu w Starym Opactwie w Rudach był drugim plenerem zorganizowanym w tym roku. Uczestniczyło w nim 20 członków sekcji. Powstało 80 prac w różnych technikach malarskich.

Miejsce, w którym mieliśmy ogromną przyjemność przebywać i tworzyć , zainspirowało nas swoim pięknem. Czas spędzony tutaj był dla nas czasem swoistych rekolekcji, które otrzymaliśmy od Wspaniałego Gospodarza, Księdza Jana Rośka.

Za możliwość przeżycia tak pięknych 7 dni serdecznie dziękują

Plastycy z Leszna

Powrót

Galeria powiązana: Plener - Leszno

miniaturka
miniaturka
miniaturka
miniaturka
miniaturka
miniaturka
miniaturka
miniaturka
Pełna galeria

Aktualności

17.10.2018 | Muzyka w starym opactw...
Wierni dziedzictwu przodków i ufni w Boże miłosierdzie. Studium Muzyki Kościelnej w Gliwic...
czytaj dalej  strzalka
17.10.2018 | Kalendarz na rok 2019 ...
Zachęcamy do nabycia nowego kalendarza na rok 2019. Jest to 8. edycja opatrzona autorskimi zdjęciami. S...
czytaj dalej  strzalka

Kalendarium

01.01.2016 | 2016
• Fotografia i rzeźba. Libor Hrivnac i Pavel Melecky /Cz/. Galeria Sztuki  w Stary...
czytaj dalej  strzalka
01.01.2017 | 2017
Wystawa fotografii Przestrzeń i cisza. Przenikanie   ks. Arkadiusz Wuwer &nb...
czytaj dalej  strzalka

Księga gości

Pielgrzymi Stowarzysze... napisał(a): Jesteśmy zachwyceni prostotą i pięknem panującym w całym Opactwie. Bardzo dziękujemy ks. Janowi za ciekawe opo...
czytaj dalej  strzalka
Ludwik napisał(a): W ciągu roku jestem w Rudach co najmniej pięć razy za każdym razem to miejsce mnie zachwyca . Przyjeżdżam tu na ...
czytaj dalej  strzalka

Linki

Produkty

Naturalna woda mineralna Rudzka Kroplą pijąc ją wspomagasz odbudowę Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach czytaj dalej  strzalka